į pradžią turinys susisiekite  
PILIEČIŲ SĄŠAUKA
Vatikano reformos: didelės viltys, neaiški baigtis

Permainos Romos Katalikų Bažnyčioje įsibėgėjo. Po kelių savaičių popiežiaus Pranciškaus sudaryta kardinolų komisija skelbs rekomendacijas dėl tolesnių Kurijos, Šventojo Sosto administracinio aparato, reformų. Viskas rodo, kad Bažnyčios atsinaujinimas įvyks – tačiau niekas nežino, kaip toli žengs popiežius reformatorius.

 

plačiau
 
Viltinga žinia

 

Paskutiniaisiais metais nerimą kelia dabartinės policijos vadovybės bandymai Lietuvą paversti policine valstybe, jos demonstruojamą dvigubų standartų taikymą atskiriems piliečiams, grubiais Konstitucijos bei įstatymų pažeidimais.

Kauno apylinkės teismo teisėjas Aurelijus Rauckis išdrįso nutraukti policijos ir prokuratūros inicijuotą bylą moteriai, prieš kurią per Garliavos šturmą neteisėtai smurtavo policija.

plačiau
 
Atgarsiai

Homoseksualų paradas įvykęs 2013 metų liepos 27 dieną - tai juoda diena Lietuvos visuomenės istorijoje, kai mūsų teismai ir valdžia pasidavė iškrypėlių iš ES spaudimui ir paaukojo savo šalies, absoliučios daugumos gyventojų siekį, gyventi sveiko mastymo ir dorovės aplinkoje, vardan saujelės vietinių ligonių, remiamų užsienio pinigų ir gyvosios masės desanto. Net tų užsieniečių plakatų nepasivarginta išversti į lietuvių kalbą, kas rodo, jog pati Lietuvos visuomenė niekam ten nerūpėjo. Matyt visuomenei teks pasirūpinti savimi pačiai, jei jau nei valdžia, nei teismai, nei policija jos interesų saugoti nenori - policija arkliais net mindė žmones - tuo net sunku patikėti, jei nebūtų filmuotos medžiagos...

plačiau
 
Demokratija – plutokratų religija, sudievinanti “pilietinę visuomenę”

Kyla klausimas: „Kodėl du su puse tūkstančio metų kalbama apie „pilietinę visuomenę“, o pasiektas tik toks rezultatas? Deja, atsakymas gali būti tik toks – „pilietinė visuomenė“ utopija. Ji yra tikėjimo objektas (t. y. demokratų Dievas), o pati demokratija yra religija.

2013-07-06         16:01

plačiau
 
Erika Drungytė: Dar kartą apie nacionalizmą ir piliečių teises

 „Ar Jūs pritariate kasmetinėms nacionalistų eitynėms Vilniaus Gedimino prospekte Kovo 11-ąją?“  "Sprinter" tyrėjų užduodamame klausime jau užkoduotas negatyvus požiūris į eitynių dalyvius, nes Lietuvoje nacio- nalizmo konotacija tebevelka sovietinį šleifą – nacionalizmas yra blogis. Iš tiesų nacionalizmas kaip universali doktrina teigia, kad aukščiausioji kiekvieno žmogaus pareiga yra ištikimybė savo tautai. 

plačiau
 
Vasario 16-osios eitynės Kaune

Į pirmąsias gretas rikiavosi Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos merginos ir vaikinai. Buvo dalijamasi plakatais, vėliavomis, mėginama sustatyti darnią koloną. Pasirengimą ir vis prisijungiančius žmones akylai stebėjo policija. Tiesą sakant, pradžioje atrodė, kad policijos daugiau, nei eisenos dalyvių. Tokios gausios pajėgos Kaune, Vasario 16-osios dieną, labiau priminė grįžimą į 1972-uosius, kai susidegino Romas Kalanta.

plačiau
 
Sausio 19-tąją kviečiame į donorystės akciją

Jau penktus metus iš eilės tautinis jaunimas kviečia į kraujo donorystės akciją, kuria simboliškai prisimenami visi kraują už laisvę lieję tautos didvyriai. Jų dėka šiandien gyvename nepriklausomoje šalyje ir kraujo lieti mums nebereikia, todėl kiekvienais metais siūlome prisiminti šių žmonių žygdarbį ir pagerbti jų drąsą – paaukoti savo patriotiško kraujo, kartu pagelbėjant ir į nelaimę papuolusiems tautiečiams...

2013-01-14       10:25                                               

plačiau
 
Mūsų atmintis – nepamiršime!

2013.01.12 dieną įvyko Lietuvos Tautinio Jaunimo Sąjungos organizuotos eitynės, skirtos atminti žuvusiems 1991 metų sausio 13 dieną už Lietuvos nepriklausomybę. Pabūkime kartu mintimis ir tylos minute pagerbkime kritusius bei išreikškime savo palaikymą ir vienybę su jais. “Vardan tos Lietuvos…”

2013-01-13       08:23

plačiau
 
Nepelnytai pamiršta Tautos diena

Mieli Lietuvos žmonės...

Tokiais žodžiais įvairaus rango valstybės politikai kreipiasi į mus įvairiomis ypatingomis mūsų valstybei progomis. Ir tik niekas jau seniai nebesikreipia, pavyzdžiui: „mieli mano tautiečiai lietuviai“, „broliai lietuviai“. Gal tik ankstesnės kadencijos Latvijos prezidentas.

2012-09-09      15:05

plačiau
 
Himnas: deklaracija ar programa?

Pirmasis Lietuvos prezidentas A.Smetona “Tautišką giesmę” laikė amžina mūsų Tėvynės programa. Dabar ji labiau suvokiama deklaracijos lygme- niu, tarsi neįpareigojanti nei tikslams, nei uždaviniams, nei veiksmams. Kas vis dėlto čia deklaruojama ar programuojama?
Lietuvos himnas absoliučiai neutralus religijos, politinės santvarkos, socialinės sanklodos klausimais. 

2010-12-06    14: 26

plačiau
 
<<  ankstesnis  10  20  30  32   33   34   35   36   sekantis  >>